İLETİŞİM FORMU

Ad

E-posta *

Telefon Numaranız*

Antalya Saç Ekimi Nedir?

  

Saç Ekimi Nedir?

 Saç ekimi; saç kaybı yaşanan bölgeye saç köklerinin daha kuvvetli ve yoğun olduğu bölgeden saç transferi işlemidir. Kuvvetli ve yoğun saç kökleri genellikle başın arka tarafında, ense bölgesinde yer alır. Bazen güçlü saç kökleri olan sakal ve göğüs bölgesi de donör bölge olarak kullanılabilmektedir. Anacak, sakal ve göğüs bölgelerindeki kıl köklerinin tutma oranı (verimliliği) saçlardaki kıl kökleri kadar yüksek olmadığı için pek tercih edilmemektedir.

Promed Clinic Saç Ekim, Hair transplant, fiyatları, merkezi

 Saç ekimi öncesi yapılan bazı testler ile nakil yapılacak bölgenin saç ekimine uygun olup olmadığı belirlenir ve hangi saç ekimi yönteminin uygulanacağına karar verilir. Saç ekimi işlemi 4-8 saat arası sürmektedir. Yapılan operasyon sonrası hasta gündelik yaşamını sürdürmeye devam edebilmektedir. Saç ekimi işlemi sonrası hasta oldukça doğal saç görünümüne sahip olacaktır.

Saç ektirme ihtiyacı erkeklerde, kadınlara oranla daha fazla görülmektedir. Bazı araştırmalar, erkeklerde 40 yaşından sonra saç dökülmesinin azaldığını göstermektedir.
Saç dökülmesini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar arasında genetik faktörler ilk sıradadır. Genetik faktörler dışında stres ve dış etkenler gibi belirlenemeyen sebepleri de bulunmaktadır.

Promed Clinic Saç Ekim, Hair transplant, fiyatları, merkezi