Fiyat & Hizmetlerimiz

Saç Ekim Fiyatları

Sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmış olup, saç ekimi ve diğer estetik operasyonlarının fiyatları ile ilgili bilgiler internet sitemizde yayınlamıyoruz. Fiyat konusunda bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Saç ekiminize gerekli olan graft miktarını belirlemek için bize kafanızın resimlerini yollarsanız sizleri daha kolay bilgilendirebiliriz.

Saç Ekim Fiyatları

Saç Ekimi

Saç ekimi erkeklerdeki saç dökülmesinin en etkili tedavi yöntemidir.

Saç transplantasyonu (Saç ekimi / nakli )arkasındaki mantık, saç dökülmesi eğilimi olmayan bir bölgeden alınan saçın, saç dökülmesi olan bölgelere transplante edildiğinde kendi orijinal bölgesinde olduğu gibi büyümeye devam edeceğidir. Donör (verici) saçların kullanıldığı bölgeler genellikle kafa derisinin temporal (şakak), parietal (şakağın üst tarafı) ve oksipital (ense) bölgelerinden alınır.

Diğer adıyla ‘saç nakli’ ya da ‘saç transplantasyonu’, sağlıklı ve güçlü saç köklerinin verici bölgeden (genellikle başın arkasından) alınarak incelmiş ya da tamamen açılmış bölgeye taşınması işlemidir.

Çağdaş cerrahi teknolojileri sayesinde saç ekimi ile son derece doğal görünümler elde edilebilmektedir. Bu sayede saç kaybına bağlı olarak kişide oluşabilecek psikolojik travmalar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma saç nakli ile düzeltilerek bireyin kendini daha güçlü hissetmesi sağlanabilmektedir.

Saç ekim işlemi tüm dünyada küçük cerrahi işlem olarak değerlendirilmektedir. İşlem ekilecek greft-FU (foliküler ünite) sayısına göre değişmek üzere 4-6 saat sürer. Tamamen lokal anestezi altında yapılır ve ağrı duyulmaz. İşlem öncesi detaylı saç analizi ile ekilecek ve alınabilecek saç miktarı belirlenir.

İşlem sonrası uyulması gerekenler size detaylı olarak anlatılacak ve yazılı olarak verilecektir. Bu uyarılar daha çok yıkama ile ilgili olup sadece 15 günlük bir dönemi kapsamaktadır. Bu süreden sonra özel dikkat etmeniz gereken bir husus kalmaz.

Saç ekiminde kullanılacak olan saç kökleri başın ense bölümünden (donör alan) alınır. Bu bölümdeki saçlar erkeklik hormonuna duyarsız olduğundan daha sonra dökülmeleri söz konusu değildir. FUE yönteminde ise vücudun diğer bölgelerinden de kök alınabilmektedir.

Saç Ekim Aşamaları :

1. Aşama : Saç köklerinin alınması (Her iki yöntem arasında tek fark işlemin bu aşamasındadır. Diğer aşamalar her iki teknikte de aynıdır.)

2. Aşama : Alınan saç köklerinin ve yerleşecek olan yerlerinin hazırlanması

3. Aşama : Hazırlanan saç köklerinin ekilmesi işlemleridir. İşlemin en uzun süren aşamasıdır.

Her iki teknikte de ekim sonrası dönemde 2-6 hafta içinde saç kılları dökülür. Ancak saç kökleri cilt altında kalır. İşlemden yaklaşık 10 hafta kadar sonra mevcut köklerden yeni saç kılları uzamaya başlar ve bunları cilt yüzeyinde görmeye başlarsınız. Nadiren bazı saç kılları dökülmeden uzamaya devam edebilmektedir.

İdeal sonuca ulaşmak için en uygun tarih 8 – 12 ay sonrasıdır. Saçların ilk çıkmaya başladığı zamandan bu tarihe kadar saç kılları giderek kalınlaşırve ensedeki saçlarınızın kalınlığına ulaşırlar.

8-12 ay sonra, gerek saçlarınızın tümünün çıkması tamamlandığından gerekse verici alandaki gerginliğin bu süre zarfında azalmasından dolayı ikinci seans planlanabilir.

İkinci seansın amaçları şunlardır :

İlk seansda ekim yapılan alanda sıklığın arttırılması,

Saç çizgisi üzerine tekrar ekim yapılarak yogunluğun arttırılması,

Saç dökülmesi halen devam ediyorsa yeni dökülen alanlar için ekimin tekrarlanması,

İlk seansda kapatılmayan özellikle vertex gibi bölgelerin ekimi.

Saç Ekiminde iki teknik uygulanmaktadır:

FUT ( Folliculer Unite Transplantation )

FUE ( Folliculer Ünite Extraction )

Sakal Ekimi

FUE yönteminin gelişmesiyle özel alanlara yapılan saç nakli işlemleri oldukça populer hale gelmiştir. Bunlardan biri de sakal ekimidir .

Sakal Ekimi : Sakalsızlık sorunu köselik dediğimiz total sakal yokluğu veya sakalların seyrekliği şeklinde olabilir. Bu durumda FUE yöntemi ile iki kulak arası bölgesinden alınan greftler sakal bölgesine nakledilir.

Travma, yanık , trafik kazası gibi bir nedene bağlı kısmi sakal yokluğunda ise sakal olan bölgelerden alınıp bu alanlara sakal ekimi yapılır.
Sakal ekimi işleminde en önemli kriter doğru açılar verebilmektir. Çene üstü, çene bölgesi ve çene altı kısmı sakalların açıları çok farklıdır. Bu açılara uygun yapıldığı taktirde doğal görünüm rahatlıkla oluşturulabilir.

Bıyık Ekimi

FUE yönteminin gelişmesiyle özel alanlara yapılan saç nakli işlemleri oldukça populer hale gelmiştir. Bunlardan biri de bıyık ekimidir .

Bıyık ekimi : Bıyık eksikliği genellikle kaza ve yanık gibi travmatik olaylara bağlı küçük lokalize alanlarda olur. Bıyık ekimi işlemini genelde sakal kıllarından yapılmaktadır.

Kaş Ekimi – Kaş Ekim Fiyatları – Kaş Ekim Merkezi

FUE yöntemi nin gelişmesi ile kaş ekimi işlemide oldukça ilerlermiş ve yaygınlaşmıştır.
Kaş ekimi kimlere yapılır ?

Trafik kazası, yanık ya da herhangibir travmaya maruz kalmış kişiler ve özellikle bayanlarda kozmetik amaçlı olarak kaşların daha kalın olmasını isteyen kişiler.

Kaş ekimi için genital bölge kılları yada kulak üstü ince kıllar tercih edilir. Kaş ekimi yapılacak kişiye nakil yapılan kılların devamlı uzayacağı ve periodik aralıklarla kısaltmaları gerektiği söylenmelidir. Kaş ekiminde en önemli nokta doğru açı verilerek kaş nakli yapılmasıdır. Yaratılıştaki açı dizaynını taklit etmeye çalışmak çok önemlidir. Kaş ekiminde tamamen birli greftler kullanılır. Açı tayininde de choi implanter kalemleri bize çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Ve oldukça doğal sonuçlar alınmaktadır.